Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejlehčí vařič

Nejlehčí vařič/stojan.

Jistě znáte vařič z odkapávače ikea, taky Vám připadne nepříliš skladný? Dá se to dělat i jinak, neříkám lépe, jen jinak. Poznáte u fotky, že se jedná o nejlehčí a nejskladnější vařič/stojan? Navíc cenově prakticky zadarmo? Nemusíte být zrovna kutil Tim, ohnout tři stejně dlouhé dráty zvládne i dřevák :-).

Musí to být ocel aspoň 3,5 mm silná, stanové kolíky z hliníku se žárem z ohně zkroutí, takže nebrat. Vhodná je třeba čtyřka svařovací drát metr za 8 korun (nenajdete-li doma podobný vhodný..). Stačí vhodně zapíchnout do země, rozdělat malý, efektivní ohýnek či použít tabletu lihu či malý vařič, který je sám o sobě příliš malý, abychom na něj dali ešus, pánev, velkou plechovku atp.

Váha? Nesnesitelných 45 gramů.

dscf1645.jpg

S vhodným obalem, aby nám nepropíchnul krabici s vínem v batohu.. :-)

dscf1644.jpg

Test v domácích podmínkách (na akci teprve půjdu).

dscf1646.jpg

dscf1647.jpg

S nižší váhou a skladností to už bohužel nejde, leda tak položit ešus přímo do ohně, ale to se z různých důvodů nedoporučuje a hlavně je takové necitlivé zacházení s vabyvením poznávacím prvkem paďourů :-). Ne všude najdete vhodné kameny na podložení, takže tento vařič své opodstatnění má.

Toto řešení lze samozřejmě použít jen tam, kde je měkký podklad, na skále nám nebude tenhle ultralight moc platný (leda tak snad díry do skály příklepovkou předvrtat :-) ).

Bushcraft není pouze o znalostech, jak a z čeho si opatřit potřebné vybavení v přírodě, ale i o tom si své čundry a expedice zpříjemnit. (A bushcraftí dovednosti mít, když něco nechám doma, nebo ztratím :-) )

Snad brzy přidám video, ale myslím, že není třeba...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář