Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vynikající čelovka Armytek wizard pro

31. 7. 2014

Vynikající čelovka, tak by se do dvou slov dalo shrnout asi dvoutýdenní používání čelovky armytek wizard pro. Cena je poněkud vyšší, ale ospravedlnitelná, jak i vyzní v článku, tato uživatelská minirecenze bude patřit k těm optimističtějším, má samé klady a jen zanedbatelné zápory, má-li vůbec nějaké.

army_wizard-pro_01.jpg

 

Rychlý popis z ledshopu:

 Vlastnosti LED čelovky Armytek Wizard Pro

• Je použita špičková LED dioda Cree XM-L2 U2 5500K s životností 50.000 h.
• Pro dobrý odvod tepla je LED dioda umístěna na speciálním měděném chladiči.
• Proudová regulace - svítilna netrpí stroboskopickým efektem v žádném z režimů.
• Driver je vybaven elektronickou teplotní ochranou, která má za úkol zabránit poškození LED nebo elektroniky nadměrným teplem (Active Thermal Management).
• Barevná signalizace stavu vybití baterie.
• Ochrana proti poškození elektroniky při náhodném opačném vložení baterie.
• Kvalitní TIR optika s širokým rovnoměrným světlem (70° ohnisko, 120° halo, dosvit cca 70m)
• Svítilna vyrobena z leteckého tvrzeného hliníku s vysokou anodizací HAIII 400HV.
• Velmi odolná konstrukce - odolává pádům z výšky až 10 m.
• Velmi vysoká vodotěsnost.

 

 

wizard.jpg

 

Vzhledem k tomu, že časy odpovídají a jsou měřeny s velkokapacitním článkem 3100mAh, nepovažuji za nutné ve všech režimech přeměřovat s největším článkem 3400mAh, se kterým vydrží o 9% déle.

 

Veškeré info od leshopu potvrzuji a ještě je vcelku skromné :)

Výsledek mého testování:

Příjemné je jednoduché intuitivní ovládání a 7 režimů výkonu, z nichž ten nejslabší, s výdrží vice než 100 dní, je skrytý a aktivuje se podržením tlačítka při vypnuté svítilně. Čelovka má neklouzavý anodizovaný, matný, jakoby pogumovaný povrch a má díky tomu luxusní vzhled a je velmi příjemná do ruky, uvidíme, jak to bude s odolností proti poškrábání, ale při běžném nošení na hlavě a po kapsách batohu nevykazuje povrch žádné újmy, do štěrku mi ji bylo líto házet :-).

Tělo je z masivnější extrapevné hliníkové slitiny, vodotěsná (výrobce a prodejci udávají, že není určena pro potápění, několikahodinové šnorchlování jí však nijak neublížilo), disponuje dvěma těsnícími kroužky, které když budete spolu se závity udržovat namazané vhodnou vazelínou, vody se rozhodně bát nemusíte. Zpracování není co vytknout, závity jsou sice klasické metrické s nízkým stoupáním, ale přesně řezané a anodizované, jejich životnosti bych se nebál ani v nejmenším a to ani při denním používání. Vše je perfektně slícované, gumové usazení na popruhy je tuhé a odolné a běžným používáním nezničitelné, popruhy jsou klasické, ideálně široké, jen jejich první sestavení po vyjmutí z krabice je malá maturita, ale když jsem to zvládl já, tak každý :-) 

Svítilna je napájena jedním článkem 18650, tubus je dostatečně velký i dlouhý pro chráněné akumulátory od všech známých výrobců. Svítilna NEPODPORUJE články cr123 ani RCR 123!

Světelný kužel je kolimátorem uzpůsobeným doširoka a s úpravou ala muší oko, takže hotspot velmi plynule přechází postupně od středu k okrajům do ztracena cca 120 stupňů, bez jakýchkoli znatelných přechodů či artefaktů a práce s touto čelovkou je velmi příjemná a přirozená a hlavně na blízko, to však částečně nahrazuje brutálním výkonem v nejvyšším režimu 1010 lumenů na LED, je uzpůsoben hlavně pro použití jako čelovka, takže použitelný dosvit končí na cca 90ti metrech, zato nasvícení je parádní a široké, pokrývá téměř celé zorné pole. Vypadá to na nejlepší čelovku, jakou jsem kdy držel v rukách. Beamshot v galerii.

Ovládání:

Čelovka se ovládá jedním tlačítkem na hlavě, krátkým stiskem se zapne, dalším vypne. Po vložení akumulátoru začne tlačítko zeleně poblikávat, při vypnuté i při zapnuté čelovce, to signalizuje stav článku, při vybíjení se odstín barvy mění přes žlutou až do červené, což značí vybitý článek. Při zapnuté svítilně se podržením tlačítka mění režimy, cyklují od nižšího po vyšší, v okamžiku naskočení požadovaného režimu pusťte tlačítko, je tu samozřejmě režimová paměť. Ultranízký režim se zapíná podržením tlačítka při vypnuté svítilně, také se na něj vztahuje režimová paměť. Svítilna je vybavena i "taktickým módem", povolte šroubovací koncovku o cca čtvrt otáčky, stiskněte ovládací tlačítko a držte jej, koncovku utáhněte a pak tlačítko uvolněte. Do běžného módu se vrátíte povolením a následným utažením koncovky. Čelovka v taktickém módu svítí pouze při držení tlačítka v jednom režimu (svítí v naposledy použitém režimu), po uvolnění spínače zhasne. Lze tak například signalizovat či krátce osvětlovat scénu.
Čelovka je vybavena dvěma zábleskovými režimy Strobe, stroboskop lze spustit rychle po sobě následujícími čtyřmi stisky tlačítka. Pak je třeba chvíli počkat, strobe se spustí se zpožděním cca 2 sekundy (jakmile strobe spustíte po několikáté, už Vám to nepřijde zvláštní, je to zkrátka tak nastavená elektronika armyteku). Dvojitým stiskem tlačítka se vrátíte do hlavního režimu. Pokud v režimu Strobe stisknete a držíte tlačítko, přepne se svítilna do druhého režimu Strobe s delšími záblesky a po dalším stisku do měřícího režimu "Decimal Voltage Indication". Tento režim indikuje napětí aku, nejprve se čelovka rozsvítí na 3 sekundy v posledně použitém hlavním režimu, změří napětí akumulátoru a pak blikáním informuje o naměřené hodnotě (příklad: 3 bliknutí - pauza - 7 bliknutí znamená napětí 3,7V). Při zapnuté svítilně se dá krátce spustit max režim, krátkým stisknutím a hned podržením při druhém stisknutí po dobu držení spínače.

Ovládání může znít složitě, pro "jednočudlíkovou" svítilnu však neznám lepší a po chvíli používání už vše přijde intuitivní a logické. Snad nebudu přehánět, když napíšu, že rozvržení výkonů je perfektní a dobře odstupňované, pro každou činnost má čelovka režim, vynikající hledání kompromisu mezi vhodným výkonem a opravdu dlouhou výdrží a v tomto směru nevím o lepší čelovce než je wizard. Výkonově je skvělá, dosvitem ji sice trumfnou i slabší svítilny s reflektorem a hotspotem, v nasvícení scény však jasně vede wizard, svícení je opravdu radost, v jeskyni mi ani nepřišlo, že mám na hlavě čelovku (na helmě).

Klady: výkon, výdrž, odolnost a vodotěsnost, pokročilá elektronika a měření napětí, široký světelný kužel, perfektní rozvržení režimů, blikání tlačítka jako signalizace pozice ve tmě (a průběžná kontrola napětí článku), taktický režim s funkcí rozsvícení namáčknutím, díky ocelovému klipsu lze nosit i na popruzích batohu, opasku apod., použití i jako ruční svítilna. Strobo režimy jako bonus. Výrobce Armytek dává na své svítilny záruku 10 let.

zápory: Nelze použít články cr123 ani rcr123 (ale nevím, proč bych je používal, když můžu použít 18650, snad jen v nouzi), tlačítko je poměrně tuhé a chce o trochu více síly, ale může to být i výhoda, takřka nelze přepnout či vypnout omylem nebo v kapsi či batohu, jestli je vhodná pro běhání je sporné, někomu může vadit, jinému ne, osobně bych si na běh vybral menší a lehčí svítilnu (s k tomu se ale váže menší výkon a kratší výdrž). Dalším záporem může být pro někoho cena, ne každý chce dát za čelovku dva a půl tisíce, tady nutno podotknout, že čelovka za ty prachy stojí a je to společník na dekády, pro profesionály i vyznavače špičkového vybavení.

Před uložením při nepoužívání doporučuji povolit koncovku, jinak se i plně nabitý článek po cca půl roce vybije (bude neustále blikat a signalizovat stav článku)

 

Závěrem čelovku hodnotím jako vynikající za vyšší, ale adekvátní cenu, s řadou vychytávek navíc, vhodná do přírody, pro jeskyňáře, profesionály i cyklisty (na helmě o ní ani nevíte, kromě světla..), jednoznačně předčila všechny čelovky, které jsem kdy měl, používal i jen zkoušel.

 

 

V balení: Čelovka, náhlavní tříbodový pásek, ocelový klips, náhradní těsnící o-kroužky.

Cena: 2014 Ledshop.cz - 2589 kč.

Foto v galerii.

 

Poznámka na závěr: mé minirecenze svítilen vypadají být čím dál méně přehledné, z části je to samozřejmě mými nedostatečnými autorskými schopnostmi (jsem v prvé řadě uživatel, až pak recenzent, webeditor, korektor atd.), ale hlavně je to čím dál větším množstvím vychytávek a "fíčur", které výrobci do svítilen dávají a neustále vymýšlí další, jak nám udělat radost :-), proto Vám děkuji za shovívavost a že si přesto najdete v článku to, co Vás zajímá.


 

 

Náhledy fotografií ze složky Armytek Wizard Pro

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář