Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sunwayman R15A, něco malého pro denní nošení

9. 11. 2015

V poslední době mi dělá společnost minisvítilna Sunwayman R15A, má velmi příjemné rozměry, napájená všude dostupnou AA baterií a nemá spínač, který by se mohl časem pokazit. První dojmy jsou velmi dobré, jedná se o jednoduchou dvourežimovou kapesní svítilnu, která svoji práci (ve své kategorii) zastane více než dobře.

4218.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpracování: velmi precizně vyrobené hliníkové tělo (sunwayman patří v tomto směru mezi nejlepší na trhu) s povrchovou anodizací. Závity jsou obdélníkové a přesné. Vodotěsná dle IPX8 a nárazuvzdorná. Antireflexní těžko rozbitelné sklíčko. Drážky a rýhování pro lepší úchop. Jen o něco větší než AA baterie, která ji napájí. Po stránce zpracování není co vytknout.

Rozměry: 84 mm délka, 18 mm průměr, od hlavy k patě se mírně zužuje.

Svítilna je osazena velmi efektivní elektronikou s konstantní regulací a je napájena jedním AA tužkovým článkem Ni-cd, Ni-mh, litiovou (1,7V) nebo kvalitní alkalickou baterií.

Ovládání: velmi jednoduché, mírným utažením hlavy se svítilna rozsvítí v nízkém režimu 5 lumenů ANSI, což stačí pro osvícení stanu, pod nohy, utažením ještě o kousek se přepne do max režimu 90 lumenů ANSI, který už má dosvit přes 50 metrů. Povolením se vypne. Nic víc tu není, ale většinou není nic víc potřeba.

Výdrž s jednorázovou litiovou AA baterií:

5 lumenů: 42 hodin

90 lumenů: 2,2 hodiny

Charakter světelného kuželu: velmi široký hotspot i halo, což sice značně ubere na dosvitu, ale velmi příjemně osvítí nejbližší okolí bez jakýchkoli přechodů či artefaktů, na čemž má největší podíl malý strukturovaný reflektor.

Žádný spínač, žádné choulostivé prvky, napájení AA, toto je snová svítilna pro každého survivalistu i zálesáka.

Klady: přijatelná cena za vysokou kvalitu zpracování, velmi efektivní elektronika, svítilna je jednoduchá s minimální poruchovostí, velmi příjemné kapesní rozměry.

Zápory: obtížné ovládání v rukavicích jednou rukou, 90 lumenů nemusí uspokojit každého.

Závěrem mohu Sunwayman R15A doporučit jako jednoduchou a skvěle spolehlivou kapesní svítilnu, která méně náročnému uživateli bude sloužit po dlouhou řadu let. Vhodná i na kolo (počítat s menším výkonem), s popruhem jako čelovka (potěší široké nasvícení scény) nebo na zbraň (potěší tvar a velikost). Vzhledem k velikosti vhodná i na klíče. Vynikající pro cestování, do survival packů a lékárniček, do auta, na loď atp..

V ledshopu 2015 za 599kč.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář