Jdi na obsah Jdi na menu
 


Perfektně zpracovaná svítilna s plynulou regulací výkonu Sunwayman V20C XM-L

30. 5. 2014

Představuji Vám minirecenci svítilny sunwayman V20C XM-L.

Rychlý řehled: (zdroj ledshop.cz)

■ Osazena špičkovou LED diodou Cree XM-L U2 s životností 50 000 hodin.
■ Svítilna má plynulou regulaci výkonu v rozsahu 0,5 lm (120h) - 480 lm ANSI (2h) a navíc režim strobe 480 lm.
■ Napájení pomocí 1 ks 3,7V Li-ion akumulátoru 18650. Použít lze též 2 ks lithiové baterie CR123A či Li-ion akumulátoru RCR123A (16340). Rozsah povoleného napájecího napětí 3,0 - 8,4 V.
■ Elektronika má ochranu proti poškození při náhodném nesprávném vložení baterie.
■ Vysoce efektivní elektronika pro dosažení maximálního výkonu.
Konstantní regulace zaručuje neklesající intenzitu svícení až do vybití baterií.
■ Speciálně konstruovaný parabolický reflektor s výborným rozložením světla a dosvitem téměř 300 m.
■ Krycí sklíčko s antireflexními vrstvami.
■ Vyrobeno z tvrzené slitiny hliníku s povrchovou úpravou HARD ANODIZED III.
■ Svítilna je vodotěsná podle normy IPX8 a nárazuvzdorná pádu z výšky 2m.

Rozměry a hmotnost:
Délka: 134 mm
Průměr hlavy: 32 mm
Průměr tubusu: 25 mm
Hmotnost: 120 gramů (bez baterií)

v20c.jpg

Můj pohled na svítilnu je takový, že je to svítilna s nejlepším dílenským zpracováním, jakou jsem kdy držel v ruce. "Značkoví" výrobci mají všichni dobré zpracování, tady je však vše ještě dotaženo o kousek dál, svůj podíl na to jistě má velmi kvalitní matná povrchová anodizace, příjemná na dotek a člověk po krátkém hraní opravdu získá pocit, že drží něco lepšího. I chod otočného prstence je hladký, s příjemným cvaknutím v krajních polohách, zpracování tedy nemám absolutně co vytknout. Závity jsou dostatečně masívní s obdélníkovým profilem, anodizované s maximální možnou životností. Svítilna má klasický tvar, na svítilnu na článek 18650 průměrné rozměry, hlubší strukturovaný reflektor s pěkným dosvitem k hranici 300 metrů, osazena cree XM-L U2 s maximálním výkonem 480 lumenů po ztrátách na optice.

Charakter světelného kuželu je spíše užší hotspot s plynulým kátkým přechodem do středně širokého halo bez výrazných rušivých artefaktů.

v20c-beamshot.jpgOvládání svítilny je blbuvzdorné a lehce ovladatelné i v jedné ruce, spínač můžete a nemusíte používat, otočný prstenec má i polohu vypnuto. Spínač v koncovce má funci rozsvícení namáčknutím (momentary on/off) ve výkonu nastaveném prstencem ("režimová" paměť), ale signalizace například morseovkou je možná pouze v nejvyšším výkonu, v nižších výkonech má náběh a signalizace tak není příliš pohodlná (a opět relevantní informace jen pro toho, kdo to využije). Při pootočení dál z režimu max přepneme do polohy Strobe, na které se vztahuje režimová paměť i s funkcí namáčknutím.

Skutečný dosvit je nižší než udávaný výrobcem a ten použitelný lehce přesahuje hranici 200 metrů, což je pořád vynikající hodnota a příjemný nadstandart. Vzhledem k velikosti svítilny obzvlášť.

V balení přibalené černé nylonové pouzdro je plně funkční bez výhrad a lze ho označit za taktické. S velcro zapínáním i pevným průvlekem, okem a zapínáním na suchý zip.

 

Mnou naměřené časy výdrže s článkem 3400mAh:

 

min 0,5lm - 165 hodin

max 480lm - 2 hod 21 minut

Zápor vidím jen jeden, a to v minimální možnosti kontroly provozních časů. U svítilen s danými výkony jednotlivých režimů máte zhruba představu, že v tom a tom režimu výkonu bude svítilna svítit ještě takový čas, u svítilen s plynulým nastavením výkonu máte tuto možnost jen v minimálním a maximálním výkonu. Opět údaj pouze pro nadšence, kteří toto sledují a používají, každopádně na expedice a výpravy doporučím záložní článek.

Závěrem mohu svítilnu doporučit jako vynikající pro drtivou většinu činností, špičkově zpracovanou s efektivní elektronikou, velmi příjemným ovládáním, vhodnou i na kolo či na zbraň. Vkus je individuální, ale já tuto svítilnu považuji za velmi pěknou a designově povedenou.

Obsah balení:
Svítilna Sunwayman V20C XM-L, nylonové pouzdro, taktický kroužek pro doutníkové držení, zápěstní lanko, náhradní krytka spínače, náhradní o-kroužky, návod.

 

Koupeno: 2014 ledshop.cz 1895kč, poštovné zdarma.

 

 

Náhledy fotografií ze složky sunwayman V20C XM-L

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář