Jdi na obsah Jdi na menu
 


Olight T20 XP-G2 R5

9. 9. 2014

Svítilna Olight T20 není to tak docela novinka, ale stále se prodává a stále má co nabídnout, takže jsem si koupil na vyzkoušení a otestování. Tentokrát to nebylo z mého oblíbeného ledshopu, ale z likvidačního výprodeje skladu, který už neexistuje, takže ho ani nebudu uvádět.

dscf1173.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rychlý přehled:

Svítilnu lze napájet ze dvou lithiových baterií typu CR123, nebo dvou nabíjecích li-ion typu RCR123. Lze použít i jeden li-ion akumulátor typu 17670.

Elektronika svítilny udržuje konstantní proud do LED, takže intenzita světla s vybíjením baterií neklesá.

Svítilna si pamatuje režim ve kterém byla vypnuta a při dalším zapnutí se do něj vrátí.

Lehce texturovaný reflektor pro perfektní široký světelný kužel s dosvitem 160 metrů (6400 cd).

Vyrobeno z leteckého duralu s černou povrchovou úpravou Hard Anodized III.

Svítilna je voděodolná dle standardu IPX-8.

Svítilna je nárazuvzdorná a odolává vibracím, lze ji použít i na kolo či na zbraň.

Ocelová spona pro zavěšení na opasek.

Tvrzené sklíčko s antireflexním potahem.

Taktický tlačítkový spínač na konci svítilny s funkcí momentální aktivace namáčknutím, v balení je rezervní, který ve tmě fosforeskuje.

 

Konstrukce

Svítilna je tradičně vyrobena z velmi odolné hliníkové slitiny s trvdým povrchým anodizováním, opatřena těsněními pro voděodolnost. Závity jsou kvalitní, pěkně řezané, v patě je závit anodizovaný, v hlavě nikoli, zato je masívnější. Baterka je nárazuvzdorná a vodotěsná dle standartu IP-X8. Svítilna je příjemně malá do kapsy, menší, než drtivá většina svítilen na články 18650. Pevný, perfektně řešený demontovatelný klips na opasek či kapsu, drží ho na místě šroubovací pojistka. Na těle jsou plošky, které zabraňujé kutálení, pokud svítilna nemá klips. Zpracování je velmi dobré a není mu co vytknout.

Rozměry 12,3 cm (délka) x 2,4 cm (průměr).

Hmotnost 58 gramů (bez baterií).

Svítilna je živa ze dvou kusů baterií cr123/16340, tedy z nenabíjecích i nabíjecích.

Je osazena nejnovější LED CREE XP-G2 R5, která je jednou z nejefektivnějších LED na trhu. I elektronika je velmi efektivní a dokáže energii z baterií nadstandartně využít (nebo průměrně mezi špičkovými svítilnami)
 

Celkem čtyři světelné režimy : 380 lumenů (celkem 2,5 hodiny, po 5 minutách automatické snížení na 60%) – 180 lumenů (5,3 hodiny) – 10 lumenů (84 hodin) – rychlé blikání (strobe 380 lumenů) ANSI (po ztrátách na optice) - Tyto časy jsou měřeny s primárními (nenabíjecími) bateriemi cr123, s nabíjecími články je výdrž nižší, dle použitých článků přibližně poloviční, ale stále dobrá.

Ovládání: Zapnutí/vypnutí se provádí spínačem v koncovce s funkncí rozsvícení namáčknutím (momentary on/off), povolením a utažením hlavy se přepínají režimy v poslopunosti min,mid,max,strobo. Režimová paměť se vztahuje na všechny režimy, tedy i strobo. Ovládání je jednoduché a praktické, navíc lze halvu svítilny lehce povolit a pak jen mačkáním režimy přepínat (to asi nejlépe bude vidět na videu).

Světelný kužel je prost jakýchkoli artefaktů či deformací, se středně širokým hotspotem plynule přecházejícím do středně širokého halo. Dosvit je velmi dobrý, přesahuje hranici 160ti metrů,

Klady: velmi dobré zpracování, polopatické ovládání, klips, více režimů s pamětí a strobo, příjemná malá velikost, vodotěsnost a odolnost, efektivní elektronika a LED.

Zápory: snad jen, že mi tu chybí ještě jeden režim mezi 10 a 180 lumenů, třeba 50 lumenů, ale to je jen můj pohled a jiným třeba scházet nebude.

 

Závěrem mohu Olight T20 doporučit jako přijemnou a malou, kvalitní svítilnu pro cestování, cyklistiku, lov i profi využití bezpečnostním a záchranným složkám, vzhledem k absenci pružiny v hlavě však nedoporučím jako svítilnu na zbraň. Disponuje více režimy a pamětí, má dlouhou výdrž i značný výkon. Velmi vhodná například pro signalizaci, reakce ve všech režimech na namačkávání spínače je okamžitá.

 

Cena: 799kč ve výprodeji, standartní cena je lehce pod 1000kč.

Brzy přidám krátké video, fotky v galerii.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Olight T20 XP-G2 R5

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář