Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nitecore T2s, ještě menší, ještě praktičtější klíčenková svítilna

4. 9. 2014

Už asi týden používám (většinou s nadšením) tuhle malou vytuněnou klíčenkovou baterku na jednu mikrotužkovou baterku (bez problému lze používat s kvalitní alkalickou baterií) a až na jednu drobnost je to svítilnička samých superlativů. Má předchozí klíčenková společnice thrunite Ti 2  mode se zalíbila manželce (blíží se doba temných večerů a taky rozhodla veselá barva), využil jsem to tedy k nákupu nové pro sebe, po chvíli hledání rozhodla právě tato miniaturní Nitecore. Její délka je sice přibližně stejná jako Thrunite ti, ale její průměr je znatelně menší, rozdíl je jasně patrný v co se průměru týče, už snad nelze vyrobit svítilnu na jednu AAA menší. Dalším parametrem, který rozhodl, jsou čtyři režimy. Ovládání Thrunite už sice nemůže být pohodlnější, ale má "jen" dva režimy a já, coby postapo nadšenec, vyžaduji od svítilny prostě více.

 

nitecore-t2s.jpg

 

Z ledshopu:

Vlastnosti svítilny Nitecore T2s:

•  Osazena špičkovou LED Cree XP-E s životností 50.000 hodin.
•  K napájení se používá jedna mikrotužková (AAA) baterie. Ideální jsou lithiové baterie Energizer 1,5V, které poskytnou nejdelší provozní čas. Vhodné jsou též NiMH nabíjecí baterie.
•  Elektronika má ochranu proti poškození při náhodném obráceném vložení baterie.
•  Vysoce efektivní elektronika pro dosažení maximálního výkonu. Konstantní regulace zaručuje neklesající intenzitu svícení až do vybití baterií.
•  Malý, avšak kvalitní parabolický reflektor s výborným rozložením světla a dosvitem cca 28 m.
•  Minerální sklíčko s antireflexními vrstvami.
•  Vyrobeno z tvrzené slitiny hliníku s povrchovou úpravou HARD ANODIZED III. Barva černá.
•  Svítilna je vodotěsná podle normy IPX8.

nitecore-t2s.png

 

 

 

Rozměry: délka 73mm, průměr 13 mm

Hmotnost: bez baterie luxusních 11 gramů!

 

Můj pohled:

Tělo svítilny je tradičně vyrobeno z tvrdé hliníkové slitiny s odolným povrchovým eloxováním, závity jsou metrické, přesně řezané, svítilna je vodotěsná (přes noc v kýblu s vodou) a nárazuvzdorná (za ten týden nošení na klíčích mi už dvakrát ošklivě spadla, ale ani se neodřela). Očko na připevnění je dostatečné velké a masivní, demontovatelný ocelový klips je příjemný bonus navíc, lze baterku z klíčů sundat a mít po ruce zastrčenou za lemem kapsy, tašky, nasadit na kšilt jako čelovku..

Svítilna má 4 režimy, tři režimy výkonu 50, 20 a 2 lumeny ANSI (po ztrátách na optice) a blikací režim, kde se střídají režimy max a min. Výdrž odpovídá tabulce z ledshopu na kvalitní alkalickou baterii, s lithiovou AAA se lze dostat až na výdrž max: 1,8 hodiny, mid:  4,2 a low: 34 hodin, což jsou opravdu nadstandartní časy a v tomto směru mám se svítilnami Nitecore vynikající zkušenost. Maximální výkon je sice o něco nižší (běžně mívají takovéto nové svítilny 70-80 lumenů) ale jako uživatel rozdíl skoro nepoznáte, ale co poznáte je mnohem delší provozní čas, výrobce to nastavil velmi prakticky. Nejvyšší režim dostačuje na jízdu na kole po zpevněné cestě, střední režim stačí na rychlou chůzi nočním lesem a režim low stačí na dlouhé svícení "pod ruky" a jako poziční světlo.

Světelný kužel je příjemný, prost jakýchkoli artefaktů, rozložení je perfektní se středně velkým hotspotem s plynulým přechodem do širšího halo, na tak malý strukturovaný reflektor je dosvit velmi příjemný, na hranici cca 40 ti metrů. Zastane tak funkci pracovní, expediční (záložní) i malé cestovní svítilny. Beamshot v galerii.

Ovládání je tradiční utahováním a povolováním hlavy, při prvním utažení se rozsvítí v v max, při druhém mid, pak low a pak strobo. Po několika sekundách nečinosti se zase zapne v max režimu, vcelku praktické a polopatické ovládání, velmi chválím, že lze svítilnu nasatit na kšilt a udělat tak čelovku.

Klady: špičkové zpracování, miniaturní rozměry, vodotěsnost a rozbití odolnost, 4 režimy výkonu a klips.

Zápory:  vidím tu jen jeden a to, že na ovládání je třeba obou rukou, hlava je hladná a má malý průměr, ovládání v jedné ruce je velmi nepohodlné, výrobce mohl hlavu opatřit rýhováním, ale zas takový problém to není a svítilna mi dělá radost.

Může to být i luxusní a praktický dárek, jak jsem to původně zamýšlel, ale nakonec jsem si ji nechal :-)

Obsah balení: svítilna, kroužek na klíče, rezervní těsnění, klips, návod.

Brzy přidám krátké video, fotky v galerii.

 

Koupě: 2014 v ledshop.cz, 597kč. Cena je adekvátní kvalitě, zpracování a výbavě.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Nitecore T2s

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář