Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nitecore P25 Smilodon, brutální světlo a jedna z nejlépe vybavených svítilen na trhu.

25. 4. 2013

Dokončil jsem seznamování s touto vychytanou svítilnou a jsem velmi mile překvapen, jak dotažené jsou všechny detaily a kolik vychytávek se dá do svítilny nacpat.

 

Stručný výpis schopností s funkcí svítilny, není zde uvedeno vše, přsto je popis poměrně rozsáhlý, protože svítilna toho umí opravdu mnoho:

-Nabíjení článku přímo ve svítilně pomocí micro usb kabelu, lze nabíjet stejnou nabíječkou, jako většina mobilů. Lze tak nabíjet ze síťové zástrčky, z PC, v autě ze zdířky zapalovače, ze záložních zdrojů, ze solárních nabíječek atp atd.. -svítilna nabíjí poměrně rychle a bezpečně, jen stejně kvalitní nabíječka Li-ion článků na úrovni té ve svítilně stojí kolem 900kč, a nemusíte ji kupovat, velmi výhodné, nepotřebujete další krám a můžete svítilnu nabíjet stejným kabelem, jako mobil (microUSB kabel přiložen).

-špičková efektivní elektronika s funkcí konstatní regulace, při stejném výkonu svítí déle než konkurenční svítilny  

-výdrž na nejnižší režim cca 325 hodin (s článkem 2600mAh), s článkem 18650 s kapacitou 3400mAh až 470 hodin (19 dní)  

-integrovaná kontrola napětí článku po 0,1V, signalizace blikáním spínače. Integrovaná ochrana článků.  

-Ve svítilně lze použít článek 18650 nebo dva kusy cr123  

-Max výkon 860 lumenů po ztrátách na optice (ANSI). 5 režimů výkonu + strobe, sos a beacon. Výdrže viz tabulka. untitled.png

 
-režimová paměť, i na výstražné režimy, ovládání pomocí dvou spínačů, hlavní spínač s funkcí rozsvícení namáčknutím spínače v nastaveném režimu pomocí druhého tlačítka.  

-špičkový, počítačem navržený hliníkový reflektor pro optimální rozložení světelného kuželu a minimální ztráty a dosvit až 283 metrů! (ANSI)

-Vodotěsná dle IPX8, tzn. odolná vůči trvalému ponoření do vody do hloubky 2 metry pod hladinu, nárazuvzdorná z výšky 1,5metru na tvrdý povrch

-přizpůsobena pro použití na zbrani a připojení zaměřovacího laseru. -ochrana proti vložení baterií obráceně.

 

 -multifunkční signalizace podsvícením tlačítka, viz videorecenze či stránky výrobce.

 -pevný ocelový klips pokovený vrstvou titanu.

-kroužek z nerez oceli na hlavě svítilny pro vyšší odolnost

-demontovatelný kroužek pro doutníkové držení součástí svítiln

-váha 171 gramů bez baterii

-Nejvybavenější svítilna, jakou můžete v současné době koupit.  

-Vše je výrobcem dotaženo k dokonalosti, na svítilně nenaleznete jediný nedoladěný detail, vše je perfektní.

-V balení: usb kabel, pouzdro, 2x náhradní těsnění a kryty spínače a usb, šňůrka na zápěstí, cigar hold kroužek, návod v en a samozřejmě svítilna.

-Každá svítilna nitecore má své výrobní číslo, pomocí kterého můžete u výrobce ověřit původ.

 

Ovládání: Svítilna se ovládá pomocí dvou spínačů, hlavním na konci svítilny se rozsvítí v režimu nastaveném druhým spínačem na hlavě (funkce rozsvícení namáčknutím). Druhý spínač je podobný jako na foťáku, je dvoupolohový. Lehkým namačkáváním se přepíná 5 režimů výkonu od nejnižšího po nejvyšší, domáčknutím na doraz se svítilna vypne do pohotovostního módu, což signalizuje poblikávání modrého podsvícení spínače. Pokud jste například v nejnižším režimu a rychle potřebujete režim nejvyšší, nemusíte se problikávat všemi režimy, stačí podržet tlačítko v první poloze cca půl vteřiny a naskočí nejvyšší režim. Při domáčknutí na doraz a podržení (cca půl vteřiny) se aktivují výstražné režimy strobe, SOS a beacon (krátké bliknutí každé cca 3 vteřiny) a opět se přepínají lehkým namáčknutím. Svítilna si pamatuje kterýkoli režim, a to i po vyjmutí baterie. Pokud se baterie blíží k úplnému vybití, modré podsvícení to signalizuje blikáním, tím intenzivnějším, čím víc je baterie vybita a při překročení určité hranice svítilna automaticky přepne na nižší režim, pak na další atd. Upozornění: Svítilna si pamatuje i výstražné režimy, při vypnuté svítilně a výstražným režimem v paměti neblikejte namačkáváním spínače! (nedočetl jsem se proč..)

 

  Při některém z pěti režimů výkonu svícení blikat namačkáváním samozřejmě můžete. Upozornění 2: Některé články 18650 s větším plochým plus pólem nemusí fungovat, způsobuje to ochrana proti vložení článku obrácené, toto vyřeší magnetický nástavec (dá se koupit, případně můžete z něčeho vykuchat malý neodymový magnet)

 

Závěr: Nejlépe vybavená velmi výkonná LED svítilna na trhu, způsob ovládání je perfektní, nabíjení svítilny pomocí micro USB také obravská výhoda. Svítilna se dobře drží, dílenské zpracování je na špičkové úrovni. V balení je vše, co můžete potřebovat a za ty peníze, co stojí, dostanete adekvátní zboží. Rozhodně není předražená jako LED lenser apod.. V tomto případě je cena dobře obhájitelná nekompromisním zpracováním i výkonem, výbavou a techologiemi a bohatým příslušenstvím. Po dobu testování mi na svítilně trochu vadily jen dvě věci, vyšší váha a mírně větší rozměry, ale jsem ochoten to výrobci prominout vzhledem k brutálnímu výkonu (nutnost chlazení) a maximální výbavě (elektroniku museli někam vměstnat, že).

 

Přikládám fotky ze stránek výrobce, jsou lepší, než kdybych je fotil sám a svítilna tak opravdu vypadá :-).

    1-1_p25_en14.jpg

 

1-1_p25_en17.jpg

1-1_p25_en24.jpg

 

Doporučuji mrknout na odkaz (stránky výrobce):

http://www.nitecore.com/productDetail.aspx?id=74

 

Cena při koupi: Cena se pohybuje kolem 2600 kč a víc, s dvouletou zárukou.

 

Tak zase někdy příště..


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

svítilny na klíče

(Oldřich, 12. 12. 2016 19:49)

Přidávám se ke kladně hodnotícím. I my jsme si od nich pořídili svítilnu a dokonce i čelovku. Jsme moc spokojeni a i proto jsme k vánocům pořídili tyhle malé svítilny na klíče http://www.nitecore.eu/nitecore-t0-1-x-aaa-klicenka-12-lm pro naše děti.

Re: svítilny na klíče

(vlkodlaq, 15. 12. 2016 9:28)

To už by možná byly vhodnější Nitecore tube., stojí míň, svítí víc, mají více režimů (dva a ještě volitelný výkon a hlavně jsou dobíjecí http://www.dodivociny.estranky.cz/clanky/minirecenze/svitilny-a-jine-svetlodeje/klicenkovy-partak-nitecore-tube.html

Re: svítilny na klíče

(Erina23, 10. 4. 2017 17:11)

také mám pozitivní zkušenost s touto svítilna. Koupila jsem ji nejprve sobě a potom celé rodině :) Dokonce i mamince, protože chodívá časně rána do práce a v zimě se špatně jde, když nesvítí pouliční lampy :)

Souhlas

(Marťa, 26. 3. 2016 17:06)

Tak s tímto článkem naprosto souhlasím, už jen podle toho napisu, brutální světlo a jedna z nejlépe vybavených svítilen. Jsme blázni do jeskyní a opravdu musím uznat, že tyhle světla fakt stojí za tu zrovna né malou investici. Mají jednoduché ovládání, daleký dosah, jsou voděodolné a lehké.

Re: Souhlas

(vlkodlaq, 27. 3. 2016 9:46)

Zrovna Nitecore smilodon má větší velikost a váhu, ale výkon, odolnost a výbava zůstávají. V dnešní době bych ale doporučil spíše Nitecore EC20, znatelně nižší cena, vyšší výkon, modernější LED, menší velikost a váha, akorát postrádá nabíjení článku přímo ve svítilně a ovládání je (šikovně) združeno do jednoho tlačítka (ke spokojenosti). Ještě o něco levnější alternativou je Olight S20 L2 baton, který je ještě menší a má širší světelný kužel, pouze postrádá režim beacon (maják).

svítilny

(terka, 18. 3. 2016 14:17)

No já jsem jen taková tůristka :D žádné výpravy do divočiny a podobně :) Ale nitecore svítilny jsou fajn, mám dvě. Takovou maličkou na klíčenku, když chodím po večerech potmě domů a nefungují lampy nebo když jdu po silnici, tak aby mě bylo vidět. Mám pak ještě čelovku HC50 kterou mám hlavně na tu turistiku a pak ještě na běhání po večerech. Je lehoučká a dobře drží. Zbláznila bych se, kdyby mi čelovka poskakovala na hlavě

Nitecore

(Markýz z Lemrouchova, 24. 6. 2013 19:57)

Tak jsem si hledal info k Nitecorům a hodilo mne to sem. Jak se tak dívám, vypadá ta svítilna dost slušně a pokud není šíleně drahá jen dobře (Lenserům taky nefandím). Dost se mi líbí to přepínání režimů u těch jednoťuflíkových to dost často bývá na mašli.
Myslím že teda asi fázi váhání skončím a vyrazím na nákup.

Re: Nitecore

(vlkodlaq, 25. 6. 2013 15:43)

Kromě trochu větší velikosti a vyšší váhy je tahle baterka brutální dělo s luxusním ovládáním a vřele tento kus doporučím, ta vyšší cena je dobře odůvodněná.
A pokud jednočudlíkouvou svítilnu, tak jen se způsobem ovládání jako druhá recenzovaná svítilna olight S20 Baton.

Re: Re: Nitecore

(Markýz z Lemrouchova, 17. 9. 2013 14:27)

Ani ta váha mi tak děsná nepřijde, i když teda já úplně nemám v ruce lékarnické vážky. Na ten Olight jsem ani nekoukal, tady s touhletou jsem plně spokojený.

Re: Re: Re: Nitecore

(vlkodlaq, 14. 10. 2013 9:26)

Váha a velikost mi začaly vadit až po nějaké době, teď používám a na akce, čundry, průzkumy a noční procházky nosím zmíněný Oliht S20 baton a jsem z ní stále tak nadšený, že mě na nějakou dobu přešla chuť si kupovat další svítilny, což se mi nestalo už mnoho let :-)
Pravda, S20 má oproti P25 značně menší výkon, ale velikost, váha a způsob ovládání jsou naprosto luxusní a nejlepší z toho, co jsem testoval a používal.