Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mini svítilna ITP A3 eos na jednu AAA

27. 7. 2012

Svítilna ITP A3 EOS je opravdu minaturní svítilna, jedna z nejmenších na světě na mikrotužkovou baterii. Jako ve všech svých minirecenzích svítilen nebudu testovat výkon a výdrž, to za mě udělalo už více lidí přede mnou a budu se věnovat spíše osobní zkušenosti a svému pohledu, co se týče praktičnosti.

 

baterky-itp-a3-eos-upgraded.jpgVzhledem ke své velikosti má nečekaný výkon a i výdrž překvapí. Já tu svoji mám už téměř tři roky, nosím ji stále na klíčích, už mi mnohorát spadla na různě tvrdé povrchy jako dlažba, beton a i když je už poměrně odrbaná, tak stále svítí, stále je vodotěsná a stále mi slouží ke spokojenosti. Pokud jdu na čundr, dávám si ji do svého "survivalpacku" pro nějž má výborné vlastnosti.

 

 

Rychlý popis: Svítilna má 3 režimy: min 1,5 lm (50 hodin) - mid 18 lm (4 hodiny) - max 80 lm (55 minut). Použitá LED dioda: Cree XP-E Q5 s životností 50 000 h.
Napájení je řešeno pomocí 1 ks mikrotužkové (AAA) baterie, použít lze alkalické baterie, NiMH akumulátory, nebo lithiové baterie Energizer se kterými se dosáhne nejdelšího času svícení (podporované napětí baterie: 0,9 - 3,0 V). Elektronika s digitální regulací, takže svítilna svítí stále stejně intenzivně až do vybití baterie. Demontovatelný ocelový klips pro uchycení za opasek či kapsu. Vyrobena z letecké slitiny hliníku s povrchovou úpravou HA III odolnou proti poškrábání, barva černá. Čočka z tvrzeného ultraprůzračného skla. Vodotěsná dle standardu IP68.                   Rozměry a hmotnost:
Délka: 66 mm (i s očkem na připevnění 70mm)
Průměr: 14 mm
Hmotnost: 17 gramů (se sponou a řetízkem na klíče, bez baterie)

 

Svítilna se utažením hlavy (není tu vypínač, který by se mohl pokazit) rozsvítí ve středním režimu, který naprosto stačí na svícení "pod 

 dscn2293.jpg dscn2295.jpgnohy" případně na nějakou práci "pod ruky" :-) Lze ji tak držet v puse, nebo si podobně jako já udělat ze svítilny čelovku.

 

Při následném utažení a povolení hlavy se přepne do min režimu, který je vhodný na orientaci ve tmě v batohu, ve stanu, případně jako nouzové výstražné světlo (ale pouze ve tmě), výdrž kolem 50ti hodin ji tak předurčuje právě pro zmíněné "survivalpacky"

Při dalším povolení a utažení hlavy se přepne do max režimu který již stačí pro osvětlení většího prostoru, případně na klidnější jízdu na kole. Při zapnutí po několikavteřinové nečinnosti se vždy zapne ve středním režimu, což je praktické, posloupnost režimů je mid, min, max.

Svůj klips jsem již někde ztratil (při sundávání před vytvořením čelovky), minisvětlo mi však stejně slouží dál. Přiznám se, že je to má nejpoužívanější svítilna a jedinná, kerou jsem během posledních tří let nevyměnil.

dscn2291.jpg Negativa: na svítilně mi nic zásadního nevadí, pouze oděrky, které jsem chuděrce udělal já. Dá se koupit i verze z nerez oceli, na které ani po letech škrábance neuvidíte, jen je o něco těžší a dražší.
 

 

dscn2289.jpg

 

 

 

Cena při koupi: v.r. 2009 stála necelou pětistovku, teď (2013) přijde v ledshopu na 395kč.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář