Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malá, ale výkonná svítilna Niteye eye15

30. 5. 2014

Minirecenze zajímavé svítilny malých rozměrů, přesto značného výkonu a zajímavého ovládání, niteye eye15.

niteye-eye15_00001.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rychlý přehled: (zdroj ledshop.cz)

eye15.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je použita špičková U2 verze výkonné LED diody Cree XM-L s životností 50.000 hodin.
Plynulá regulace výkonu až do maxima 500 lumenů ANSI + zábleskové režimy Strobe a SOS.
Digitální regulace udržuje konstantní výkon.
K napájení se používá jeden Li-ion akumulátor 18650 nebo dvojice Li-ion akumulátorů 16340 a nebo 2ks lithiových baterií CR123A.
Ochrana proti poškození při náhodném vložení baterie obráceně (přepólování).
Svítilna je vyrobena z leteckého tvrzeného hliníku typu T6 s odolným povrchem - Type III hard anodized.
Nárazuvzdorná, odolává pádům z výšky 1 metr.
Obdélníkové závity se zvýšenou odolností proti opotřebení.
Vodotěsná dle standardu IPX-8 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry).
Odnímatelná opasková spona.
Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexními vrstvami.

Můj pohled na svítilnu je podobný, je to kvalitně vyrobená svítilna velmi příjemných rozměrů, vodotěsná a nárazuvzdorná, příjemná do ruky i do kapsy, opatřená sice krátkým, ale přesně řezaným závitem s obdélníkovým profilem, anodizovaným s dlouhou životností. Pevný montovatelný ocelový klips částečně nahradí absenci pouzdra v balení.

Ovládání je velmi jedoduché, jediným ovládacím prvkem je otočný prstenec, jehož otočením se svítilna zapne, dalším otáčením se navyšuje výkon až do maxima 500 lumenů (po ztrátách na optice), otáčením zpět se zase výkon snižuje do minima 5 lumenů a následně se vypne. Ovládání lze vcelku pohodlě provádět jednou rukou a při používání spínač ani nechybí, jen díky tomu svítilna neumožňuje signalizaci (což opět může chybět jen tomu, kdo chce svítilnu tímto způsobem používat). Stroboskopický režim strobo se zapíná dvojitým utažením a povolením o jeden "zoubek", režim SOS pak trojnásobným povolením a utažením (povolení a utažení je jen příměr, otočný prstenec není na závitu). Pro někoho může být ovládání pouze prstencem výhoda, pro někoho zase může být absence spínače nedostatek, přiznám se, že jsem si na to zatím neudělal názor, takže to nechám na Vás.

 

Mnou naměřená výdrž na článek 3400mAh

High 500lumenů - 2 hod 17 minu

Low 5 lumenů - 121 hodin

eye15bim.jpg

 

Charakter světelného kuželu je spíše širší hotspot s plynulým krátkým přechodem do širokého halo, bez výrazných rušivých artefaktů. Scenérii nasvítí velmi zeširoka a příjemně, ale díky tomu má o něco menší dosvit.

 

 

 

Svítilna má jednu malou a jednu velkou výhodu. Ta malá je, že svítilna nemá plynulou změnu výkonu, ale prstenec při otáčení přeskakuje po stupních, takže svítilna má tak vlastně sedm postupně odstupňovaných režimů, výhoda je to proto, že jednotlivé režimy se dají změřit a u každého určit dobu svícení (pokud takovou informaci využijete). Ta velká výhoda, a tuto vlastnost má pouze několik svítilen, lze upravovat výkon i  blikacích režimů, což je výhoda zvláště pro cyklisty, případně pro nouzové situace (režim SOS lze navolit do nejnižšího výkonu s nejdelší výdrží).

Ještě bych pochválil jednu drobnost, která mě potěšila, díky absenci koncového spínače je místo něj kroužek na pověšení a díky tomu při svícení například ve stanu svítilna visí pěkně kolmo k zemi, většina svítilen visí více či méně křivě.

Jediným odhaleným drobným nedostatkem tak zůstává (protože, jak padlo, absence spínače může být nedostatek jen pro někoho) stroboskopický efekt svitu díky použité PWM regulaci. Frekvence je poměrně vysoká, takže při většině činností to ani nepostřehnete, ale je tam a v dnešní konkurenci je každá malá nevýhoda trhlinou ve zbroji v souboji výrobců. Skutečný nedostatek svítilna nemá.

Na závěr bych svítilnu doporučil zvláště cyklistům, díky regulaci blikacích režimů, nízké váze a širšímu světelnému kuželu. Díky malé velikosti a váze ale může dělat společnost nejen na kole, ale i na cestách a výpravách, při práci, do auta, na venčení psa a pochůzky kolem domu a vlastně na většinu činností. Svítilna není vhodná tam, kde je potřeba signalizace a tuto svítilnu nedoporučím na zbraň (kvůli kombinaci absence pružiny v hlavě a toho, že na zbrani by ovládání nebylo příliš pohodlné.

V balení naleznete: Svítilnu, zápěstní poutko, ocelový klips se šroubky, imbus, rezervní těsnění, koružek na pověšení, návod

 

koupeno: 2014 ledshop.cz 1795kč (poštovné 45kč při platbě na účet)

 

 

Náhledy fotografií ze složky Niteye eye 15

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář