Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klíčenkový parťák Nitecore Tube

9. 6. 2015

Před nedávnem mi přišla z ledshopu minaturní klíčenková svítilna Nitecore Tube (ano začínám být čím dál větší fanda této značky) a po vybalení jsou první dojmy skvělé. Opravdu malá, opravdu lehká (oproti kovovým svítilnám na jednu AAA je rozdíl markantní). Je voděodolná, nabíjení vestavěné baterie se provádí pomocí nabíječky na mobil (není třeba další krám na nabíjení, tedy pokud takovou nabíječku samozřejmě máte, pokud ne, kabel micro usb do usb na PC stojí doslova pár kaček) a i ovládání je docela šikovné.

5902.jpg

 

 

 

Parametry (z ledshopu):

tube.jpg

Ovládání: je poměrně polopatické a snadno zapamatovatelné, s prvním krátkým stiskem se světélko rozsvítí v režimu jeden lumen, po chvíli svícení se dalším stiskem vypne. Dvojitým stiskem spustíme režim 45lm a opět dalším stiskem vypneme. Podržením se svítilna rozsvítí v režimu 45lm po dobu stisku (ekvivalent momentary on/off, velmi praktické). Máme možnost i nastavit si vlastní výkon v rozmezí 1-45lm, to provedeme krátkým stiskem a následujícím podržením, při držení se výkon postupně zvyšuje od 1lm po 45lm, tlačítko pustíme v momentě požadovaného výkonu, po vypnutí si svítilna tento nastavený režim nepamatuje.

Světelný kužel: je rovnoměrný a velmi široký, neoslní tedy dalekým dosvitem, ale nejbližší okolí nasvítí velmi dobře, bez jakýchkoli rušivých artefaktů, přece jen nemá žádný reflektor, je to jen samotná dioda s vhodně upravenou geometrií vyzařovací části. Výkon 45 lumenů nezní jako megavýkon, ale i větší místnost nasvítí dostatečně a v poměru k váze a miniaturní velikosti je to malé dělo smiley.

V balení je pouze svítilna a kroužky na klíče ve dvou velikostech.

Po necelém měsící používání můžu říct, že se jedná o nejlepší (nejpraktičtější) sériově vyráběnou klíčenkovou svítilnu na trhu. Je opravdu malá, opravdu lehká, dobře vybavená a standartním micro USB nabíjená, váhový a velikostní rozdíl ve srovnání s kovovými svítilničkami na jednu AAA je opravdu znatelný (thrunite ti2 mode, nitecore T2s, s malými led lensery ani nemá smysl srovnávat), přitom, výkonem a výdrží je srovnatelná nebo i lepší. S miniaturními rozměry a vahou se zároveň minimalizuje riziko poškození pádem (i při pádu z pěti metrů na asfalt se jen nepatrně odřel polykarbonát těla!). Tlačítko je dostatčeně tuhé, takže samovolné zapínání v kapse nehrozí, tělo je tenké, takže v případě potřeby stačí z klíčů sundat a (nepozorovaně) nosit v kterékoli kapse, nebo třeba jako stálou výbavu připnout karabinkou na popruh batohu nebo tašky. Voda ji nevadí, manipulace v dešti není problém (ve vaně svítila jedna radost smiley ). Asi nejvíc si užívám rozložení světla, hledání věcí je radost smiley.

 

Nitecore opět dokázal, že věci rozumí a že občas dokáže i předčit požadavky uživatelů.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Překlep

(Brumla, 1. 4. 2018 11:36)

Sorry, myslel jsem tube, TIP nemám

neodolal jsem

(Brumla, 26. 3. 2018 15:21)

Přečetl jsem tvoji recenzi, neodolal a objednal. Přišla mě asi na dvě kila i s cestou a je to takový mazel. Víc si s sní hraju než svítím :D
A svítí náhodou parádně, pro nošení na klíčích je výkon naprosto v pohodě, dvorek přesvítí celý, v garážích v práci dosvítí přes 15 zaparkovaných aut. takže spokojenost maximální. Udělal jsem si na ni takový klips z kusu nerez drátu a můžu TIPa narazit na kšilt a mám supr čelovku. Takže potvrzuju a doporučuju.