Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikov Predator Stonewash N690

27. 3. 2015

Před nedávnem jsem dělal minirecenzi na Mikov Predator Blackout, s novou ocelí N690, která je pro všechny příznivce Mikovu velkým a příjemným překvapením. Mikov mi zapůjčil k testování i nečerněnou verzi (za což Mikovu děkuji), která se materiálem a zpracováním neliší, proto pokud Vás zajímá bližší popis Predatora, klikněte zde, v této minirecenzi se budu věnovat hlavně rozdílu obou verzí. Černěná verze Blackout měla několik malých nedostatků, které způsobovalo právě černění odírající se hned na dvou místech (v místě styku pružiny a čepele a páčky zámku od bolstru). Nečerněná verze v úpravě stonewash se mi tak líbí po praktické i vzhledové stránce mnohem víc.

Předpokládám, že se jedná pouze o výrobní vadu testovacího kusu, ale na čepeli toho mnou testovaného jsou drobné vady na hranách (ve videu na detailním záběru). Na funkci to samozřejmě nemá žádný vliv, jen to kazí estetický dojem, kupříkladu černěná verze tímto nedostatkem netrpí, přesto doporučuji se na to při koupi zaměřit.

Testování: tady už se oproti černěné verzi neděje žádné překvapení, tenkou čepel, použitelně nabroušenou už výroby stačilo obtáhnout na keramice a holil, znovu poukážu na rozdíl mezi dříve (a stále) používanou 420kou a novou N690kou, která je o poznání lepší, jak na broušení, tak na životnost ostří. Tenká čepel s krátkým dutým výbrusem jde do materiálu pěkně. Nečerněná verze se tolik neupatlává a po použití stačí nečistoty z čepele setřít.

Plusy: nová ocel N690 a její klady, tenká řezivá čepel, tradiční odzkoušená konstrukce, bezúdržbová rukojeť, silné pero (nehrozí, že po letech používání čepel "nedoskočí" do zamknuté polohy), pěkné kožené pouzdro v balení.

Mínusy: nůž je snýtován (problematické rozebrání pro např. odčernění čepele u černěné verze apod), čepel se může zdát až příliš tenká a při hrubém zacházení může dojít k ulomení špičky.

Vzhledem k tomu, že tato zajímavá novinka (a krůček mikovu zpět mezi zajímavé výrobce) bude v prodeji až nejdříve během několika týdnů, zůstává otázkou cena. Pokud se bude pohybovat lehce nad hranicí současných predatorů, mohlo by se jednat o zajímavou koupi (kvalitní vystřelovák + dobrá ocel + tradiční značka..).

Jsem velmi zvědav, jak mikov ceny nastaví.

Snad půjde do prodeje i verze s příložkami z uhlíkového kompozitu, to bude teprve krasavec!

Když už mikov "nasadil" novou ocel, očekávám, že bude i verze s klasickou leštěnou čepelí, u které hádám (a očekávám) největší prodejnost, přece jen je to klasika, i když s novou ocelí.

 

Foto v galerii.

 

Náhledy fotografií ze složky Mikov predator stonewash N690

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ocel

(Kojot wilda, 31. 5. 2015 18:36)

No že mikov konečně začal používat lepší ocel je bomba zpráva, která mě těší, jen tyhle vystřelováky mi nikdy nepřirostly k srdci, snad mikov postupně začne dělat i další svoje nože z téhle oceli, to by bylo fajn. A ještě aby nestály o moc víc, to by bylo ubercool.